Remont domu od kuchni

30.06.2018
Porady

Nadeszło upragnione lato. Czas wypoczynku, wyjazdów i realizacji planów, które przez cały rok odkładaliśmy „na urlop”. Dla wielu z nas te plany to remont domu, mieszkania lub choćby jednego pomieszczenia. Na przykład kuchni. Jak wyremontować kuchnię, by nie zwariować? Oto garść dobrych rad, aby to przedsięwzięcie przebiegło możliwie najsprawniej.

Po pierwsze: zrób plan. Zaplanuj dokładnie wszystko, co zamierzasz zrobić. Jeśli chcesz zmienić kolor ścian – wybierz odcień zawczasu. Wybór między czekoladowym brązem a kawowym beżem może zająć więcej, niż myślisz. Kluczowe jest również zaplanowanie budżetu. Skorzystaj z internetowych porównywarek cenowych i wybierz najkorzystniejsze opcje. Często zdarza się, że różnice w cenie tych samych produktów różnią się o 30% w różnych sklepach. Weź pod lupę także jakość. Przeważnie najtańsze rzeczy, generują największe koszty podczas użytkowania.

Po drugie: lista zakupów. Dowiedz się, co będzie potrzebne. Pamiętaj o drobiazgach. Jeśli wymieniasz fronty, trzeba pomyśleć również o zawiasach i uchwytach. Jeśli chcesz odświeżyć ściany, oprócz farby będzie potrzebna taśma, folia, wałki, pędzle i kuwetka do farby. Może przydać się również preparat gruntujący. Przemyśl każdą czynność, aby niczego nie pominąć.

Po trzecie: powiększaj wiedzę. Możesz czytać, oglądać poradniki video, a nade wszystko – korzystaj z wiedzy specjalistów. Rozmawiaj z doradcami w dobrych salonach. To osoby, które naprawdę dysponują fachową wiedzą w swojej dziedzinie. Być może dowiesz się od nich o rozwiązaniach tak innowacyjnych, że nawet nie brałeś ich pod uwagę, bo jeszcze o nich nie słyszałeś.

Po czwarte: przygotuj pole do działania. Wyrzuć niepotrzebne rzeczy, które od lat czekają, żeby się przydać. Nic nie wskazuje na to, żeby nagle zaczęły się przydawać. Przewietrz. Zgromadź wszystkie potrzebne rzeczy w jednym miejscu.

Po piąte: działaj. Staraj się trzymać planu, ale pamiętaj, że nie jest wykuty w marmurze. Elastyczność i umiejętność zmiany kursu to cechy, które przydają się w każdej sytuacji.

A jeśli szukasz inspiracji – zajrzyj do Galerii Gala. Zapoznaj się z ofertą mebli kuchennych w Laura meble kuchenne, Velrle meble kuchenne, A dwa studio i Abja meble. Zapraszamy!

A kiedy skończysz, rozsiądź się wygodnie i upajaj swoim wymarzonym, domowym klimatem.

 

Laura kuchnie

Abja Kuchnie

A dwa studio