Robotyka zajęcia przyszłości

09.03.2018

Robotyka to jedna z najmłodszych nauk, która łączy w sobie elementy mechaniki, automatyki, elektroniki, sensoryki, cybernetyki oraz informatyki. Brzmi skomplikowanie, niczym projekt badawczy NASA. Może przyprawiać o zawrót głowy, ale z nami to czysta zabawa. Na czym polegają zajęcia z robotyki?  Są to zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży, podczas których dzieci uczą się konstruowania najprawdziwszych robotów za pomocą specjalnie do tego zaprojektowanych klocków LEGO. Podczas zajęć dziecko jest stymulowane, by cały czas logicznie myśleć – nie tylko odtwarzać instrukcję przedstawioną przez instruktora. Klocki do robotyki wyposażone są w czujniki i elementy elektroniczne, które pozwalają robotowi wykonywać różne skomplikowane czynności np. przewozić tajne ładunki, sortować, układać kostkę rubika lub stawać do walki z przeciwnikiem.

Oto kilka przykładów dlaczego warto zapisać swoją pociechę na zajęcia z robotyki:

Na zajęciach dzieci samodzielnie modyfikują roboty realizując swoje innowacyjne pomysły. Składa się to wszystko na rozwój naturalnej u dzieci kreatywności, by nie zanikła w dorosłym życiu.

Nauki ścisłe, takie jak fizyka czy matematyka zazwyczaj postrzegane są jako trudne i skomplikowane. Instruktorzy pokazują dzieciom, że to przydatne w codziennym życiu struktury i zależności.

Rynek pracy domaga się nie tylko informatyków czy programistów, ale też specjalistów którzy potrafiliby zapanować nad technologicznie skomplikowanymi maszynami. Na zajęciach dzieci uczą się budowania konstrukcji z klocków LEGO, które można zaprogramować za pomocą dedykowanej aplikacji.

Nauka, poznawanie, odkrywanie to czynności, które dla dziecka są zupełnie naturalne. Rozbudzona, dziecięca ciekawość jest najlepszą i najbardziej skuteczną motywacją do przyswajania wiedzy. Mali twórcy dodatkowo odczuwają wielką dumę ze swoich konstrukcji i budują swoją pewność siebie. Dzieci chętnie zdobywają nowe obszary wiedzy, a rodzice widzą efekty.

LEGO jest ponadczasowe. Uwielbiają je wszystkie pokolenia, dlatego wykorzystuje się je do zdobywania nowych umiejętności. Klocki LEGO Mindstorms EV3 to nie tylko zabawka, ale przede wszystkich potężne narzędzie edukacyjne! Dzieci rozwijają się, tworzą samodzielnie robota, który po złożeniu i zaprogramowaniu staje się mądrą i atrakcyjną zabawką.

 

Podsumowując – zajęcia z robotyki:

– rozwijają sprawność manualną

– ćwiczą pamięć

– uczą twórczego, logicznego i przestrzennego myślenia

– rozwijają umiejętności matematyczne

– uczą współdziałania i pracy w grupie

– uczą konsekwencji i dążenia do celu

– uczą strategicznego i analitycznego myślenia

– rozwijają umiejętność pracy w skupieniu przy coraz bardziej skomplikowanych projektach robotów

Zapraszamy na zajęcia z robotyki do studia Super IQ mieszczącego się na 3 piętrze w Galerii Gala.