Jak się relaksować?

07.04.2021
Porady

Sztuka relaksu

Relaks jest sztuką, trzeba wiedzieć jak i kiedy odpoczywać, aby czynić to efektywnie. Zbyt częsty odpoczynek może rozleniwić, zbyt rzadki z kolei skutkuje narastającym napięciem. Powinno się więc zadbać o odpowiednią dawkę relaksu w pracy oraz po pracy.

sztuka relaksu

Kilkugodzinna praca przy komputerze powoduje bóle kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, barkowym oraz szyjnym. Pracując zdalnie z domu często zapominamy o chwili odpoczynku, w efekcie czego nasze ciała są spięte. Z kolei długotrwała praca stojąca powoduje obrzęk i bóle nóg. Jak sobie z tym radzić? Powinno się codziennie zadbać o odpowiedni relaks nie tylko w nocy, ale również w ciągu dnia.

Drzemka w pracy? Czemu nie

Jeśli mamy do tego przestrzeń warto wyposażyć miejsce pracy w mebel na którym możemy rozciągnąć kręgosłup w pozycji leżącej. Nic bardziej nie przywraca sił jak krótka drzemka.
10-15 minutowa drzemka potrafi odmienić cały dzień – działa kojąco na nerwy, zwiększa kreatywność dodaje energii lepiej niż mocna filiżanka kawy. Najlepiej więc do tego celu sprawdzi się wygodna kanapa lub leżanka, która zajmuje jednak dość sporo miejsca. Świetnym rozwiązaniem będzie więc kompaktowy mebel o wielu funkcjach np. fotel z funkcją relaksu. Rozkładany fotel przyda się na krótki odpoczynek, wyciągnięcie i rozprostowanie nóg oraz kręgosłupa. Fotele z naszej oferty mają oparcie z możliwością regulacji kąta ich nachylenia nawet do pozycji leżącej oraz wolnostojące lub wysuwane mechanicznie spod fotela podnóżki. Taki mebel ozdobi wnętrze designerskim wyglądem, oszczędzając jednocześnie miejsce.

fotel z podnozkiem

Maksymalne rozluźnienie podczas krótkiego snu zapewni także maseczka na oczy wykonana z redukującego nacisk materiału Tempur.

maseczka na oczy

Praca siedząca? Zadbaj o komfort

W pracy siedzącej również warto zadbać o relaks. Z pomocą przyjdą poduszki na krzesło Tempur. Pozwalają one na komfortowe siedzenie przez dłuższy czas, dzięki redukcji nacisku oraz równomiernemu rozmieszczeniu ciężaru ciała. Poduszka o kształcie klina dodatkowo odciąży kręgosłup wypychając miednicę do przodu, a więc prostując cały kręgosłup. Takie rozwiązanie można zastosować na każdym krześle.

Relaks po całym dniu

Po całym dniu stojącej pracy, kiedy już wrócimy do domu, wymarzony odpoczynek dla zmęczonych nóg przyniesie poduszka relaksacyjna pod nogi. Poduszka wykonana jest z dopasowującej się pianki termoelastycznej która rozluźni spięte, obolałe mięśnie, dodatkowo unosząc łydki łagodnie do góry poprzez specjalnie wyprofilowanie. Redukująca nacisk pianka usprawni przepływ krwi, a więc idealnie sprawdzi się również dla osób z chorobami układu żylnego oraz dla kobiet w ciąży.

Warto nauczyć się odpowiednio relaksować. Odprężenie w pracy podniesie naszą wydajność i twórcze myślenie, a rozluźnienie wpłynie pro-zdrowotnie na nasze ciało. Tak zrelaksowani będziemy mogli w pełni wykorzystać nasz dzień wolny od pracy na prawdziwy odpoczynek.

Pan Materac


Kanapy, fotele, poduszki idealne do relaksu znajdziecie:

Salon Pan Materac
ul. Fabryczna 2

20-301 Lublin
Galeria Gala
II piętro

tel. 81 307 08 78
kom. 730 724 704

e mail: lublin2@panmaterac.pl
fb: @PanMateracGala