Kamień naturalny i jego zastosowanie w pomieszczeniach

03.06.2020
Porady

W jakich pomieszczeniach można stosować kamień naturalny?

– Odpowiedź na to pytanie jest prosta – we wszystkich. Należy jednak pamiętać, że w naturze występuje szeroki przekrój kamieni, które charakteryzują się różnymi cechami i nie w każdym pomieszczeniu płytki kamienne dobrze się sprawdzą jako okładzina ścienna lub podłogowa.

Kamień naturalny w kuchni – praktyczne rozwiązanie

W kuchni bardzo dobrym materiałem do wykorzystania na blat lub płytki podłogowe jest granit. Jest to kamień bardzo twardy i odporny na zarysowania. Jeśli blat kuchenny będzie z granitu nie ma potrzeby martwienia się o to, że odkształci się z powodu temperatury. Dla przestrzeni na ścianie między meblami bardzo dobrym rozwiązaniem jest położenie polerowanych płytek kamiennych. Dzięki takiemu wykończeniu w łatwy sposób będzie można pozbyć się zabrudzeń np. z tłuszczu. Po zaimpregnowaniu blatu lub płytek nie grozi zaplamienie kamienia. Należy jednak pamiętać o powtarzaniu procesu impregnacji według zaleceń producenta danego impregnatu.

Do łazienki nie tylko marmur

Modnym i prestiżowym materiałem wykończeniowym do łazienki będzie zdecydowanie marmur. Jego przekrój kolorów jest bardzo szeroki, od bieli z szarymi żyłkami przez ciepłe odcienie beżowego aż do czarnego. Taka różnorodność w barwie pozwala na dobranie odpowiedniego marmuru do stylu naszej łazienki. Dodatkowo kamień naturalny charakteryzuje się wysoką pojemnością cieplną, przez co, podłoga z kamienia naturalnego po wyłączenia ogrzewania nadal będzie grzała. Bardzo dobrym materiałem do wykończenia podłogi i ścian w prysznicu jest łupek kwarcytowy. Wybranie odpowiedniego wykończenia, w tym wypadku naturalnego, sprawi że podłoga pod prysznicem będzie antypoślizgowa.

kamien naturalny w łazience

Kamień naturalny w salonie nada charakteru wnętrzu

W pomieszczaniach, w których zagrożenie zaplamieniem lub zabrudzeniem nie jest tak wysokie jak w kuchni, czyli np. salon lub sypialnia, możemy przy odpowiednim dbaniu i konserwacji stosować wszystkie rodzaje kamienia. Od granitów, przez marmury, wapienie, trawertyny na łupkach kończąc. Wszystko zależy od tego jaki chcemy uzyskać efekt – surowość trawertynu, piękno i stylowość marmuru czy też praktyczność granitu.

Kamień naturalny w salonie

Ciekawym wyborem do zastosowania jako okładzina ścienna jest fornir kamienny. Jest to kamień naturalny na podkładzie z włókna szklanego oraz żywicy epoksydowej, przez co jest elastyczny oraz odporny na pęknięcia. Zaletami forniru kamiennego są jego lekkość oraz grubość wynosząca tylko 2 mm. Z racji tego, że fornir występuje w dużych formatach np. 122×61 cm lub 244×122 cm nadaje pomieszczeniu niesamowitą głębie kamienia naturalnego.

płytki kamienne

Kamień naturalny jest bardzo wdzięcznym materiałem i jeśli będziemy o niego odpowiednio dbać, niezależnie od tego w jakim pomieszczeniu się znajduje, zrewanżuje nam się długowiecznością oraz ponadczasową stylizacją naszego wnętrza.

 

 


Szeroki wybór kamienia naturalnego i profesjonalne doradztwo znajdziecie w salonie: KLINK, II piętro.