Spieki kwarcowe – ekologia w Twoim domu!

07.02.2018
Porady

Spieki kwarcowe – wielkoformatowe płytki ceramiczne szturmem zdobywają polski rynek.

Całkowitą nowością na rynku polskim stały się wielkoformatowe płytki ceramiczne inaczej nazywane spiekami kwarcowymi. Jest to produkt ekologiczny. Płytki składają się z naturalnych minerałów takich jak piasek kwarcowy, skały granitowe, iły łupkowe oraz pigmenty ceramiczne. Idealnie sprawdzają się jako elementy wykończenia w nowoczesnych wnętrzach.
Spieki kwarcowe mogą być wykorzystywane jako pokrycie ścian wewnętrznych budynków, posadzki w kuchni czy łazience, panele naścienne, czy elementy dekoracyjne. Są odporne na wchłanianie płynów i grafitti.
Płytki ceramiczne nie emitują żadnych substancji do środowiska i mogą być bardzo łatwo mielone, a następnie poddane procesowi recyklingu dla ponownego zastosowania w innych procesach produkcyjnych.

Proces produkcji z zastosowaniem nowoczesnych technologii jest dość prosty :

Granulat najpierw zostaje sprasowany (8000 ton na 1 m2) a następnie na skutek zastosowania innowacyjnej technologii – spiekania granulatu w piecu hybrydowym, wypalony w temperaturze 1220 stopni. Płyty wytworzone w ten sposób są idealnie płaskie i mogą być później pocięte lub wykończone z całkowitą dokładnością wymiaru. Spieki kwarcowe Laminam dopuszczone są do stosowania w budownictwie na terenie Polski. Zaawansowane technologie zastosowane w procesie produkcyjnym płyt, sprawiają, że są one łatwe do czyszczenia i dezynfekcji oraz odporne na mróz, ogień, pleśń i promienie UV, nie zmieniają koloru, parametrów i właściwości.

Wielość stylów i kolorów sprawia, że każdy, nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie. Spieki kwarcowe nadają się do wnętrz , w szczególności na blaty kuchenne i łazienkowe a także na parapety, posadzki, ściany, schody i kominki. Można je także z powodzeniem stosować jako okładziny zewnętrzne budynków czy tarasów. Płyty dostępne są w maksymalnych wymiarach 300cm x 100cm. Minimalna grubość spieków kwarcowych wynosi tylko 3mm!

Aby uzyskać więcej informacji zapraszamy do autoryzowanego punktu sprzedaży: Eksperci LAMINAM