„Sprytne” rozwiązania do niewielkich sypialni

28.04.2020
Porady

Mała sypialnia – sprytne rozwiązania

Zagospodarowując nasze wnętrza musimy wziąć pod uwagę wiele istotnych aspektów. Warto wyznaczyć część dzienną, służącą do spędzania wspólnego czasu z rodziną oraz część nocną, przeznaczoną do relaksu indywidualnego. W mniejszych mieszkaniach bywa to niezwykle trudne. Zastanawiamy się często jak połączyć miejsce do spania ze strefą do wypoczynku w ciągu dnia? Jak zorganizować pokój dziecka służący jednocześnie do spania, nauki oraz spotkań z przyjaciółmi? Czy w niewielkiej sypialni zmieści się łóżko oraz pojemna szafa? Odpowiedz jest jedna: wystarczy skorzystać ze „sprytnych” rozwiązań, które oszczędzają przestrzeń.

Sypialnia uszyta na miarę

Jeśli dysponujemy oddzielną aczkolwiek niewielką sypialnią z pomocą przyjdą nam dwa systemy – Sleep Varia oraz Smart.

Sleep Varia jest połączeniem łóżka tapicerowanego z dopasowaną do naszego wnętrza szafą. W ramach zestawu dostępnych jest kilka opcji, w których mamy możliwość spersonalizowania szerokości materaca, sposobu pikowania zagłówka oraz wyboru rodzaju i koloru tkaniny obiciowej. W łóżku możemy dodatkowo zastosować także pojemnik na pościel. Elementy szafy występują
w kilku szerokościach, dzięki czemu możemy zbudować wiele różnych ustawień, decydując czy potrzebujemy więcej miejsca na garderobę wiszącą czy na półki. Do wyboru są również moduły
z wbudowanymi stolikami nocnymi i oświetleniem LED. Drzwi otwierane są w łatwy i funkcjonalny sposób przy pomocy bezuchwytowego systemu push and pull.

pan materac

W przypadku mniejszej sypialni świetnie sprawdzi się również system z zawieszanym na ścianie wezgłowiem Smart. Standardowe łóżka są szersze i dłuższe od rozmiaru materaca o około 10 do nawet 30 cm. Dzięki temu, że zagłówek Smart jest zawieszany na ścianie nad materacem, a baza łóżka zajmuje dokładnie tyle miejsca co materac, zyskujemy dodatkową przestrzeń.
W małych pomieszczeniach każde dodatkowe 10 cm jest na wagę złota. W oszczędzonym miejscu zmieścimy większą szafkę nocną, swobodniej przejdziemy wokół łóżka lub możemy zastosować szerszy materac. Wezgłowie Smart występuje w kilku szerokościach oraz 4 wzorach dostępnych w wielu tkaninach do wyboru.

pan materac

Pokój dzienny i nocny 2 w 1

Co w sytuacji gdy nie mamy wydzielonego pokoju na wypoczynek w ciągu nocy? Materac na środku salonu nie prezentuje się zbyt elegancko. Warto zastosować meble z ukrytym wewnątrz materacem. Półkotapczan w ciągu dnia wyglądem przypomina nowoczesną komodę (wersja pozioma) lub niewielką szafę (wersja pionowa), wieczorem natomiast staje się komfortowym łóżkiem z prawdziwym materacem. Jeśli mamy trochę więcej miejsca półkotapczan możemy wyposażyć w dodatkowe elementy do przechowywania (wieszaki lub półki) oraz wysuwane blaty pełniące rolę szafek nocnych. Całość dostępna jest w kilku kolorach pasujących do nowoczesnych wnętrz. Jest to również pomysł na organizację pokoju dla dzieci.

Zarówno w pokoju młodzieżowym jak również w pokoju dziennym sprawdzi się także Smartsofa. Jest to sprytna sofa, która po rozłożeniu zmienia się w łóżko z pełnowymiarowym materacem o szerokości 160(2×90 cm) lub 180 cm (2×90 cm). Wewnątrz sofy ukryty jest stelaż z dodatkowym materacem. W ciągu dnia mamy praktyczną kanapę, w nocy duże łóżko dla dwóch osób. Dodatkowo wysuwaną część można przenieść w inne miejsce i zastosować jako osobne, pojedyncze spanie dla gościa. Zaletą Smartsofy jest spanie na ergonomicznym materacu,
w odróżnieniu od powszechnie dostępnych na rynku rozkładanych kanap.

pan materac

Jeśli jesteśmy już posiadaczem mniej wygodnej rozkładanej kanapy, złożonej z elementów siedziska i oparcia o różnych twardościach. możemy poprawić komfort spania tzw. materacem nawierzchniowym. W ciągu dnia, gdy korzystamy ze złożonej kanapy, materac możemy zwinąć i schować W awaryjnej sytuacji sprawdzi się też jak szybka metoda na dodatkowe spanie, gdyż możemy taki materac położyć na podłodze i w pełni korzystać z jego walorów. Materace nawierzchniowe nie tylko poprawiają jakość snu poprzez wyrównanie powierzchni kanapy, pełną też funkcje zmiękczające lub utwardzające, a także chłodzące – idealne dla osób, którym jest w nocy zbyt ciepło.

Wszystkie te systemy są dostępne w sklepie Pan Materac, a już niedługo zostaną zaprezentowane w naszym nowym powiększonym salonie w Galerii Gala w Lublinie. Pokazane tam będą nowe, użyteczne rozwiązania oszczędzające przestrzeń jak również jeszcze więcej modeli łóżek i materacy. Salon w Lublinie będzie największy spośród wszystkich salonów Pan Materac.

Zapraszamy na wielkie otwarcie już wkrótce!


Zapraszamy do kontaktu z profesjonalną kadrą salonu Pan Materac. Pomogą w wyborze i doradzą najlepsze rozwiązanie.

tel. 81 307 08 78
kom. 730 724 704

e mail: lublin2@panmaterac.pl
fb: @PanMateracGala