Stół na lata

20.06.2022
Porady

Stół drewniany – nowa kolekcja

Pomożemy Ci odnaleźć miejsce na drewniany stół w Twoim wnętrzu. Będziesz zachwycony efektem końcowym.

W salonie Smart Meble pojawiły się nowe drewniane stoły, tworzone przez pasjonatów od ponad 20 lat. Jeśli interesuje Cię stół z powłoką antybakteryjną, estetyczne okucia, gwarantujące stabilność musisz odwiedzić salon Smart Meble.

Dodatkowo drewno stołów, które można podziwiać w Smart Meble pozyskiwane jest z poszanowaniem środowiska naturalnego, z obszarów o zrównoważonej gospodarce leśnej.

Jeśli więc chcesz na żywo zobaczyć, dotknąć, poczuć prawdziwe, niepowtarzalne, naturalne drewno zapraszamy. Poniżej kilka rad od Smart Meble dotyczących wyboru drewnianego stołu.

Jaki drewniany stół wybrać ?

Dlaczego w ogóle drewniany ?

Drewno jest ekologiczne i w pełni odnawialne. Ma pozytywny wpływ na mikroklimat we wnętrzu. Absorbuje nadmiar wilgoci, a gdy jest zbyt sucho, oddaje ją z powrotem.

Drewno nigdy nie wychodzi z mody. Jest materiałem znanym i wykorzystywanym od niepamiętnych czasów. Doskonale wygląda w połączeniu z innymi materiałami, niezależnie od stylu Twojego wnętrza.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drewnianego stołu?

Drewno do każdego wnętrza ?

Będzie pasowało do każdego wnętrza, niezależnie od jego stylu. Musisz tylko dobrze je połączyć z detalami. Jest wiele stylów we wnętrzarstwie i uwierz, że w każdym znajdzie się miejsce na drewniany stół. Na przykład w stylu angielskim doskonale sprawdzi się drewno bielone, w stylu hamptons naturalne. W lofcie szczególną uwagę zwróć na to by blat był połączony ze stalowymi nogami. To nadaje mocny charakter wnętrzu. Art deco ? Proszę bardzo ! Pamiętaj tylko by wybrać na wysoki połysk. Glamour nie ma nic wspólnego z drewnem ? A jednak ! Najlepiej sprawdzi się ciemny kolor, na wysoki połysk, w nowoczesnym, eleganckim wydaniu. W stylu kolonialnym również nie może zabraknąć ciemnego, egzotycznego drewna, które daje efekt trójwymiarowy. W każdym nawet niewymienionym tu stylu znajdzie się miejsce na drewniany stół.

Masz pełną możliwość konfiguracji

Od wyboru gatunku drewna, modelu stołu, poprzez wybór koloru, odcienia, usłojenia, wymiaru, aż po wykończenie detali.

W każdym salonie meblowym można kupić stół. Ale nie w każdym salonie produkują go profesjonaliści, którzy rozumieją materiał, jakim jest drewno. Dlatego inwestując w drewniany stół, wybierz ten salon, w którym masz pewność, że Twój stół został zrobiony indywidualnie dla Ciebie, wtedy posłuży Ci na lata.

Na co zwrócić jeszcze uwagę ? Impregnacja. Drewno wymaga pielęgnacji. Dzięki odpowiednim zabiegom i ostrożności w użytkowaniu będzie zachwycać latami.

Najdroższe stoły

To te ręcznie rzeźbione, wykonane z jednego kawałka drewna, rozkładane, bez widocznego przecięcia, a także zalane żywicą. Wszystkie wyglądają zjawiskowo.

Drewniany stół nigdy nie wyjdzie z mody

Pamiętaj, że nie ma dwóch takich samych kawałków drewna. Każdy fragment będzie zawsze inny. Dzięki temu wyjątkowy, tylko Twój. Niepowtarzalny charakter drewna tworzy charakterystyczny rysunek usłojenia, a dyskretne pęknięcia przybliżają Cię do świata natury. Wg nas warto wybierać to co naturalne – w tym wypadku drewno, materiał szczególny w każdym rodzaju. Chcesz dowiedzieć się więcej ? Przyjdź do Smart Meble.